Your world of Magento Extensions and Magento Themes.

تلفن IP

تلفن ویپ يا IP Phone، يك دستگاه تلفن تحت شبکه است که براي برقراری مکالمه تلفنی روی بستر شبكه کاربرد دارد. تلفن ویپ با اتصال کابل شبکه و دريافت يك آدرس IP می تواند در هر موقعيتی درشبكه قرار گيرد و مکالمه را از طريق ارسال و دريافت packet های IP برقرار نمايد. از آنجائيكه IP Phone، در سیستم VOIP و تحت شبکه کار می کند لذا امكانات در آن بسيار زياد است و اين امكانات و قابليت‌ها بستگی به Feature هايی كه توليدكنندگان روی آن قرار می دهند دارد.

با استفاده از IP Phone، كاربران می توانند شماره داخلی خودشان را با خود جا به جا کنند بطوري كه در هر موقعيتی از شبکه با شماره داخلی خود، متصل شوند و هرگز يك مكالمه‌ را از دست ندهند. می توانيد كنفرانس تلفنی با IP Phone ايجاد نماييد. می توانيد اطلاعات web را درحال پاسخ به مكالمه بخوانید و يا به يك سرويس Web based براي چك كردن ايميل، وضعيت هوا، شرايط ترافيك يا چك كردن موجودی خود در بانك متصل شويد.

كيفيت صوت و ضريب اطمينان در تلفن ویپ بالاتر از تلفنهای سنتي می باشد و براحتی قابل مديريت‌ كردن است. اکثر IP Phone ها دارای دو پورت شبکه می باشند بنابراین بدون نياز به کابل کشی مجدد، می توانند از کابل موجود استفاده کرده و به PC متصل شوند. در صورت استفاده از سيستم تلفن تحت شبکه -VOIP-، تلفن نيز بايد تحت شبکه باشند و يا با استفاده از مبدل، به شبکه متصل شوند.